Jak się motywować wykorzystując technikę WW? (5z90)

Jak się motywować wykorzystując technikę WW? (5z90)

Czy zdarzyło Ci się kiedyś czuć tak silną chęć zrobienia czegoś, że nikt nie mógłby Cię powstrzymać? Jeśli tak, to znaczy, że byłeś wtedy naprawdę mocno zdeterminowany i zmotywowany. Nie kalkulowałeś tego, nie myślałeś, że może nie wyjść. Zamiast tego skupiłeś się na działaniu i sukcesywnie szedłeś do przodu. Szkoda tylko, że statystyczny człowiek rzadko czuje się wewnętrznie zmotywowany. Zazwyczaj po prostu nie chce mu się robić pewnych rzeczy, a do innych musi się zmuszać. Pomyśl tylko, z czego ty zrezygnowałeś, bo zabrakło Ci motywacji, aby to zrealizować? Ile w tym było świetnych pomysłów, które zrealizował ktoś inny? Na szczęście to już przeszłość. W tym artykule dowiesz się jak utrzymywać ciągłą motywację do działania.

Nie jest to jakimś wielkim odkryciem, że z brakiem motywacji można sobie radzić. Żeby to robić skutecznie na początku musimy wyznaczyć cele, no bo jeśli tak na prawdę nie znamy celu naszego działania to nasz zapał przeminie bardzo szybko. O wyznaczaniu celów pisałem już wcześniej, nie będę wracał w tym artykule do tego. Często spotykam ludzi, którzy naładowani energią zaczynają działać czy to w jakimś biznesie online, czy biznesie klasycznym. Przez pierwsze wygląda to bardzo obiecująco – widzisz człowieka zmotywowanego, gotowego do działania i działającego bardzo prężnie. Problem w tym, że po tygodniu, trzech tygodniach, miesiącu widzę te same osoby, które zaprzestały działania, bądź startują w innym biznesie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: Bo zauroczenie daną firmą czy modelem działania niestety minęło. Zakładam, że każdy z nas zdążył wyznaczyć już cel. Następnie powinniśmy wypisać korzyści, jakich możemy dostąpić w związku z wykonaniem danego zadania. Może być to cokolwiek np.: więcej wolnego czasu, dobre kontakty z bliskimi, wynagrodzenie pieniężne za wykonaną pracę, samorealizacja, zdrowie itd. Jeśli mamy cel oraz jego korzyści możemy w końcu zaplanować działanie i wystartować!

Jak działać by motywacja nie spadła? Technika „Where? Why?”.

W końcu dotarliśmy do nazwijmy to „wisienki na torcie”, czyli części tekstu poświęconej temu co zrobić, aby być nieustannie odpowiednio zmotywowanym. Poświęć na motywacje codziennie 5 minut, w których zastanowisz się:  Jakie życie dla siebie wybierasz? Czy to, co robisz na co dzień, gdzie pracujesz, z jakimi ludźmi przebywasz jest dla Ciebie dobre? Czy żyjesz w zgodzie ze swoimi pragnieniami? Odpowiadaj sobie codziennie na te pytania. Najważniejsze jest to gdzie i dlaczego chcesz być. Skończ z górnolotnymi cytatami w stylu „Impossible is nothing”. Co z tego, że brzmi pięknie, jeśli nie idzie za tym żadna treść ani wartość. Musisz zastosować znacznie głębszych przemyśleń, a wtedy Twoja motywacja będzie stale pobudzona i na odpowiednim poziomie. Czytaj książki z Twojej branży, oglądaj szkolenia, biografie innych, którzy odnieśli sukces. Z biegiem czasu poznasz i wykorzystasz własne pragnienia do osiągnięcia celu. Ważne byś te wszystkie działania przeprowadzał systematycznie (lepiej 30 minut codziennie, niż cały dzień raz w miesiącu) oraz z odpowiednim nastawieniem. Mimo wszystko pamiętaj, że tylko dzięki działaniu osiągniemy rezultat. Nie wystarczą same oczekiwania, wytyczone cele, marzenia, odpowiednie nastawienie. Poniżej jeszcze prezent dla Was w formie motywującego filmiku 🙂 Co sądzicie? Piszcie w komentarzu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *